Hlavní obsah
 

Střelec z BMW, který pálil na auta a cisternu s benzínem, nebude stíhán

Státní zastupitelství zastavilo trestní stíhání 35letého muže, který v lednu střílel na auta ve středních a jižních Čechách. Podle vyjádření znalců je nepříčetný.

 
Střelec z BMW, který pálil na auta a cisternu s benzínem, nebude stíhán

Policisté podali žádost o zastavení trestního stíhání v červnu. „Státní zástupce tento návrh akceptoval, obviněný v době činu nebyl pro příčetnost trestně odpovědný, trestní stíhání 35letého muže pak zastavil,“ uvedla mluvčí policie Vlasta Suchánková.

Žalobce proto pachateli navrhuje ochrannou ústavní léčbu, o které musí rozhodnout soud. „Bylo navrženo uložení ochranného opatření, které by mělo zabránit pachateli disponovat se zbraní, které bylo ke spáchání předmětného skutku užito,“ řekl Martin Suska, žalobce z Krajského státního zastupitelství v Praze. O zbrojní průkaz by měl muž přijít kvůli své diagnóze.

Střelba se odehrála v polovině ledna, kdy řidič BMW střílel na osobní auto Škoda Kodiaq u obce Zalužany. Dalším jeho cílem byla podle policistů cisterna s pohonnými hmotami v Jihočeském kraji. Několik výstřelů zasáhlo vrchní plášť cisterny a naštěstí nedošlo k jeho protržení.

Muž byl původně obviněn z pokusu o vraždu. Hrozil mu výjimečný trest. Soud na něj v lednu uvalil vazbu.

Policisté přivádějí řidiče na jednání o vazbě.

Foto: Pavel Jaňurek, Novinky

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků