Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Městská policie Kladno

Strážníci v Budějovicích načapali náctileté s tvrdým alkoholem, flaška prý ležela v parku

Dvě čtrnáctileté dívky a jejich o dva roky starší kamarád měli v pátek problémy se zákonem v Českých Budějovicích kvůli popíjení alkoholu. Strážníci městské policie je zahlédli pomocí bezpečnostních kamer. Trojice tvrdila, že se k alkoholu dostala náhodou, když lahev našla v nedalekém parku.

Ilustrační foto Foto: Městská policie Kladno
Strážníci v Budějovicích načapali náctileté s tvrdým alkoholem, flaška prý ležela v parku

Tři náctiletí si pro mejdan kolem desáté hodiny večer vybrali dětské hřiště na Sokolském ostrově. „Operátor městského kamerového systému spatřil zjevně nezletilé děti, jak popíjely alkohol a pod jejich nohama se hromadily nedopalky cigaret,“ popsala mluvčí strážníků Věra Školová.

Na místo vyrazila hlídka městské policie, která dechovou zkouškou zjistila u dívek 0,38 a 0,22 promile alkoholu a u chlapce 0,52. Trojice podle mluvčí tvrdila, že lahev alkoholu našla v blízkém parku.

„Prostřednictvím operačního střediska městské policie pak byli vyrozuměni zákonní zástupci všech přítomných dětí. Ti si své ratolesti z rukou strážníků převzali. Šestnáctiletý mladík si navíc od strážníků vysloužil pokutu za znečištění veřejného prostranství,“ upřesnila Školková s tím, že si případ převezme oddělení sociálně právní ochrany dětí magistrátu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků