Hlavní obsah
 

Státní zastupitelství obžalovalo policistu, který vytáhl pistoli na řidiče v Plzni

Státní zastupitelství obžalovalo ze zneužití pravomoci policejního důstojníka z plzeňské zásahové jednotky, který společně se svým kolegou loni v září v Plzni nevybíravě zakročil proti řidiči z Karlovarska.

 
Státní zastupitelství obžalovalo policistu, který vytáhl pistoli na řidiče v Plzni

"Ve věci obviněného V.S. byla podána k Okresnímu soudu Plzeň-město obžaloba pro zneužití pravomoci úřední osoby," řekl ve středu státní zástupce Jiří Richtr. Policistovi tak může u soudu hrozit vězení na jeden rok až pět let nebo zákaz činnosti.

Incident se stal 21. září na Karlovarské třídě. Dva policisté v civilním mercedesu tam tehdy zablokovali cestu řidiči J. V. ve Škodě Superb. Z vozu vystoupili dva muži v civilu a řidiči sprostě nadávali, přičemž jeden z nich pak na něho namířil zbraň.

Policisté tím reagovali na předchozí situaci, kdy je řidič superbu problikal poté, co měl za to, že riskantním předjížděcím manévrem ohrozili jiného účastníka silničního provozu. Zákrok policistů natočila kamera v autě řidiče J. V.

Druhý policista se ničeho nedopustil

„Ze svědeckých výpovědí, kamerových záznamů a po prozkoumání závěrů zadaného znaleckého posudku z oboru psychiatrie dospěl vyšetřovatel k závěru, že byl spáchán trestný čin, a je také dostatečně odůvodněn závěr, že jej spáchala konkrétní osoba,“ uvedl po zahájení trestního stíhání mluvčí GIBS Ivo Mitáček. Podle informací Práva je obviněným policista, který na řidiče mířil pistolí.

„U druhého prověřovaného příslušníka PČR byly poznatky z prověřování vyhodnoceny tak, že se policista nedopustil trestného činu,“ konstatoval Mitáček.

„Spáchání trestného činu je vždy smutná skutečnost. To, že GIBS dospěla k závěru, že tak učinil vysoký příslušník policie, mého klienta netěší. Na druhou stranu je vidět, že přese vše je zde možnost dovolávat se ochrany práva, a to i proti vysokým důstojníkům PČR,“ reagoval advokát řidiče Ronald Němec.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků