Hlavní obsah
 

Státní zástupce obžaloval vystěhovaného nájemníka, který zapálil byt se šesti lidmi

Státní zástupce obžaloval muže, který podle vyšetřovatelů loni v květnu úmyslně zapálil byt v šestém patře domu v Praze 10. V bytě spalo pět lidí a měsíční dítě. Díky duchapřítomností lidí v bytě a zásahu hasičů se všechny podařilo zachránit. Muž je viněn z pokusu o obecné ohrožení, hrozí mu 12 až 20 let vězení nebo i výjimečný trest.

 
Státní zástupce obžaloval vystěhovaného nájemníka, který zapálil byt se šesti lidmi

„Dne 16. prosince 2021 byla k Městskému soudu v Praze podána zdejším státním zastupitelstvím obžaloba na jednu fyzickou osobu cizí státní příslušnosti pro skutek, který byl kvalifikován jako pokus zločinu obecného ohrožení,” uvedl mluvčí pražských žalobců Aleš Cimbala.

Muž v bytě ve Vajdově ulici původně bydlel, podle obžaloby ho však musel kvůli neshodám opustit. Po vystěhování svých věcí vzal podle spisu na benzinové stanici konev a benzin a ve vstupní chodbě u bytu rozdělal v ranních hodinách oheň. Věděl přitom, že jsou v bytě lidé včetně malého dítěte a že chodba, kde oheň rozdělal, byla jedinou únikovou cestou.

„Díky duchapřítomnosti osob v bytě se nacházejících, kterým se podařilo před požárem uchránit, a zásahu hasičů, kteří požár uhasili, k následku v podobě smrti poškozených šťastnou náhodou nedošlo,” doplnil Cimbala.

Obecného ohrožení se dopustí člověk, který úmyslně způsobí obecné nebezpečí tím, že vydá lidi v nebezpečí smrti nebo těžké újmy na zdraví nebo vydá cizí majetek v nebezpečí škody velkého rozsahu. Vysoký trest pak hrozí v případě, kdy tímto jednáním pachatel způsobí úmyslně smrt, a to i v případě, kdy ke smrtelnému následku nedošlo, protože bez závislosti na jeho vůli poškození lidé přežili.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků