Hlavní obsah
 

Státní zástupce obžaloval muže, kteří měli přepadnout a zavraždit pumpařku

Státní zástupce podal obžalobu v případu vraždy pumpařky v Nelahozevsi na Mělnicku. Spis má asi tisíc stran a bylo vypracováno přes 20 expertiz. Uvedla to ve čtvrtek Česká televize.

 
Státní zástupce obžaloval muže, kteří měli přepadnout a zavraždit pumpařku

Dvaatřicetiletý muž, který podle policie střílel, byl obžalován z trestných činů vražda a nedovolené ozbrojování, mladší z loupeže. U soudu hrozí staršímu z nich za vraždu 15 až 20 let vězení i výjimečný trest, mladšímu za loupež dva až 10 let.

Vražda se stala v noci na 3. prosince. Osmapadesátiletou čerpadlářku podle vyšetřovatelů usmrtil 32letý muž střelbou přes zavřené dveře, ačkoliv se prodavačka nebránila a chtěla se spíš schovat. Utekla do zadní místnosti čerpací stanice. Podezřelý muž držel zbraň nelegálně. Muži sebrali pokladnu se zhruba 10 tisíci korunami a cigarety za tři tisíce.

Policejní eskorta přivádí k Okresnímu soudu v Mělníku podezřelé z přepadení čerpací stanice a vraždy pumpařky.

Foto: Jan Handrejch, Právo

Útočníky policie dopadla až v polovině ledna. Mladší, 26letý muž byl zadržen v Kralupech nad Vltavou, staršího zadržela zásahová jednotka ve Vojkovicích v okrese Mělník. Následně byli vzati do vazby.

Šestadvacetiletý muž podezřelý z loupeže na čerpací stanici u Nelahozevsi

Foto: Jan Handrejch, Právo

Spis má asi tisíc stran a bylo vypracováno přes 20 expertiz. Mimo jiné z oborů daktyloskopie, biologie, genetika, mechanoskopie, balistika nebo chemie.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků