Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: HZS ZK

Starostovo auto v Lomnici nad Lužnicí zapálil zřejmě školák

Policisté podezřívají školáka ze zapálení starostova vozu v Lomnici nad Lužnicí nedaleko Třeboně. Podezřelý hodil v srpnu pod vůz Škoda Octavia v ulici Nové Město zábavní pyrotechniku. Požár způsobil škodu přesahující sto tisíc korun.

Ilustrační foto Foto: HZS ZK
Starostovo auto v Lomnici nad Lužnicí zapálil zřejmě školák

Policisté v úterý vyslýchali děti přímo v místní základní škole za účasti pracovníků ze sociálního odboru. „Mohu potvrdit, že podezřelým je v tomto případě nezletilá osoba,“ sdělila mluvčí jindřichohradecké policie Hana Millerová.

K požáru došlo 12. srpna a od pyrotechniky, takzvané fontány, chytly plastové díly ve spodní části vozu. „Oheň se rozšířil až do interiéru automobilu. Škoda činí více než sto tisíc korun,“ poznamenala Millerová.

Vzhledem k věku pachatele nedojde v tomto případě k obvinění. I tak přijal starosta Lomnice nad Lužnicí Karel Zvánovec (nez.) zprávu od policistů s úlevou. „Jsem rád, že je případ před uzavřením, protože požár vzbudil ve městě řadu spekulací, které se tímto vyvrací,“ uvedl Zvánovec.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků