Hlavní obsah
Killerova kaple před dokončením (říjen 2013). Foto: Vojtěch Kmošek

Starosta z Tachovska obviněn za hospodskou rvačku

Šestačtyřicetiletého starostu z Kočova na Tachovsku Miroslava Peška (Nez.) obvinili policisté z výtržnictví a útoku na veřejného činitele. Čelí podezření, že v sobotu 15. listopadu při hospodské rvačce v kočovském klubu U Vodáka napadl obsluhu restaurace a pak i přivolané policisty.

Killerova kaple před dokončením (říjen 2013). Foto: Vojtěch Kmošek
Starosta z Tachovska obviněn za hospodskou rvačku

"Kromě starosty obvinili policisté z výtržnictví i dalšího dvaatřicetiletého muže, bývalého místostarostu Kočova," sdělila tachovská policejní mluvčí Jindřiška Cholenská. V případě, že se prokáže starostova vina, hrozí mu peněžitý trest nebo v krajním případě až tři roky vězení.

Starosta chytl policistu pod krkem

Podle obvinění starosta spolu s bývalý místostarostou napadli hostinského Libora Kolaříka (39), servírku (24) i přivolanou policejní hlídku.

"V sobotu večer přišel starosta už podnapilý. Dal si pivo a panáka a zavolal mě k sobě ke stolu. Tam mě verbálně napadal, smýkl se mnou ke zdi a rozerval mi na těle tričko," tvrdí hostinský, který zavolal policii.

Dvoučlenná hlídka po příjezdu začala zjišťovat, co se vlastně stalo. Během výpovědi hostinského však od stolu vyskočil jeden z hostů, bývalý místostarosta, jak se později ukázalo, a výčepního fyzicky napadl. Policisté se oba muže snažili od sebe odtrhnout, přičemž starosta se v tom snažil jednomu muži zákona zabránit.

"Chytil ho pod krkem a přetáhl mu uniformu přes hlavu. Oba upadli na zem, kde se policistovi podařilo starostu přemoci a nasadit mu pouta," uvedl den po incidentu František Pachl z tachovského policejního ředitelství.

Zastupitelé starostu hájí

Podle Cholenské policista stejně jako jeden z výtržníků utrpěli během incidentu drobnější poranění, která si však nevyžádala pracovní neschopnost. Škody na zařízení restaurace nejsou žádné, lehce poškozené jsou jen dveře, které policisté vykopli.

Starosta Pešek se k případu odmítá vyjadřovat, stejně jako zbylí kočovští komunální politici. Neoficiálně, a s tím, že nechtějí být citováni v novinách, se ovšem shodují na tomtéž. "Kolaříkovi nevěříme. Ze slušného člověka se dělá hajzl a naopak," zastávají se Peška.

Starosta je ve vsi oblíbený. Zastupitelé tvrdí, že odvolat ho je nesmysl. "Není tu nikdo, kdo by tu práci chtěl dělat místo něj," říkají.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků