Hlavní obsah
Legenda a benjamínek ploché dráhy, Jiří Štancl st. a Filip Šifalda Foto: Jiřina Šifaldová

Starosta Prahy 5 nebude stíhán

Policie vyloučila, že starosta Prahy 5 Milan Jančík spáchal trestný čin během roztržky se strážníkem městské policie na Mánesově mostě v Praze v listopadu loňského roku. Jančík měl tehdy muže zákona srazit autem, protože jej nechtěl pustit do zakázané zóny.

Legenda a benjamínek ploché dráhy, Jiří Štancl st. a Filip Šifalda Foto: Jiřina Šifaldová
Starosta Prahy 5 nebude stíhán

Dopravní policisté došli k tomuto závěru po vyhodnocení všech důkazů, znaleckých posudků z oboru dopravy a zdravotnictví. "Odevzdali věc k projednání Odboru dopravně správních agend pražského magistrátu," informoval ve středu mluvčí pražské policie Ladislav Bernášek s tím, že z přestupku jsou podezřelí oba dva.

Podle původní verze se starosta domáhal průjezdu uzavřeným mostem. Hlídka mu v záměru zabránila. Při odjíždění pak měl Jančík strážníka zranit. 

Sám tehdy čerstvě zvolený Jančík přiznává, že onoho listopadového večera došlo mezi ním a strážníkem k ostrému slovnímu střetu. "Proběhla jen emotivní slovní debata a to bylo všechno," uvedl již dříve Jančík.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků