Hlavní obsah

Squatteři v noci blokovali pražskou magistrálu a prali se s policisty

Několik skupinek squatterů se v noci na středu střetlo v Praze s policejními hlídkami. Zřejmě největší bitka se odehrála před známou vilou Milada, poblíž které rozjaření squatteři zablokovali magistrálu. Policie střety potvrdila, bližší informace ale zatím nesdělila.

Squatteři v noci blokovali pražskou magistrálu a prali se s policisty

"Jednalo se o několik střetů na různých místech města. Nyní vyhodnocujeme a zpracováváme všechny získané informace,“ řekla Novinkám mluvčí pražské policie Iva Knolová.

Podle informací Novinek se největší střet s policisty odehrál před vilou Milada v Troji, kde musela být kvůli konfliktu přerušena i doprava. Demonstranti se vydali po blízké magistrále, řidiči na frekventované několikaproudové komunikaci kvůli nim museli zastavovat.

Squatteři na svých stránkách ve středu zveřejnili výzvu, aby se obvinění, případně jejich přátelé kvůli právní pomoci obrátili na Tetu Miladu. Pod tímto kryptonymem se již tradičně skrývají osoby komunikující jménem squatterů s veřejností.

Squat Milada v Praze 8 na konci června vyklidila násilím najatá bezpečnostní agentura za asistence policie. Důvodem byly stížnosti okolních obyvatel na hluk a nepořádek v objektu. Akci provázely potyčky squatterů a policie. [celá zpráva]

 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků