Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Paul Hanna, Reuters

Spor o koloběžku v Olomouci vyústil ve střelbu

Zraněním dvou osob skončil v neděli odpoledne spor mezi třemi muži o elektrokoloběžku u obchodně-společenského centra Šantovka v Olomouci. Došlo při něm i ke střelbě. Právo o případu informoval v úterý policejní mluvčí František Kořínek.

Ilustrační foto Foto: Paul Hanna, Reuters
Spor o koloběžku v Olomouci vyústil ve střelbu

Elektrokoloběžku podle policie prodávala přítelkyně jejího 30letého majitele dvěma mužům ve věku 38 a 47 let. Po prodeji si ale chtěl dosavadní majitel na koloběžce ještě zajet na nákup.

„Po návratu na místo však koloběžku odmítl vydat, což se kupujícím nelíbilo a vznikla hádka. Při té původní majitel koloběžky vytáhl airsoftovou pistoli a na oba protivníky z blízkosti několikrát vystřelil. Poté se původní majitel koloběžky zmocnil a pokusil se s ní z místa utéct. Oba muži jej však dostihli a pokusili se mu koloběžku vzít. Konflikt ukončili až přivolaní policisté,“ uvedl mluvčí.

Při incidentu byl zraněn nejstarší z mužů, který dostal pažbou pistole do hlavy, a druhý kupující, jehož trefila vystřelená kulička do pravé nohy. „Přivolání zdravotníků k ošetření krvácejících zranění však poškození odmítli,“ konstatoval Kořínek.

Při střelbě došlo také k poškození skleněné výplně vstupních dveří nákupní galerie. Výše způsobené škody dosud nebyla přesně vyčíslena. Policisté případ vyšetřují pro podezření ze spáchání trestných činů výtržnictví, poškození cizí věci a pokusu o ublížení na zdraví. Pachateli hrozí až tři roky vězení.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků