Hlavní obsah
Alexandr Černý u soudu Foto: Patrik Biskup, Právo

Spolujezdce nechal po nehodě umírat, přednost dal psovi

Místo poskytnutí pomoci těžce zraněnému spolujezdci sháněl doktora pro psa. Tak se měl podle obžaloby zachovat Alexandr Černý po dopravní nehodě loni v červenci na Tachovsku. Šestatřicetiletý muž tehdy pod vlivem alkoholu a kokainu nezvládl řízení a narazil do stromu. Spolujezdec na zadním sedadle na následky zranění v nemocnici zemřel.

Alexandr Černý u soudu Foto: Patrik Biskup, Právo
Spolujezdce nechal po nehodě umírat, přednost dal psovi

Za usmrcení z nedbalosti, neposkytnutí první pomoci a přechovávání omamných látek se v pondělí začal zpovídat před Krajským soudem v Plzni.

„Jako řidič, který dopravní nehodu způsobil, se bezprostředně po ní dostatečně nepřesvědčil, zda a případně jaká zranění spolucestující při nehodě utrpěli,“ uvedl státní zástupce s tím, že místo toho obžalovaný zjišťoval zranění svého psa.

„Následně pak přesvědčil řidiče jednoho z vozidel, které u nehody zastavilo, aby jej i s psem odvezl k veterinárnímu lékaři,“ dodal žalobce.

Černý tvrdí, že byl po nehodě v šoku a zmatený. Podle svých slov ale viděl, že oběma zraněným spolujezdcům se snaží pomoci řidiči, kteří u nehody zastavili.

Kromě chování po nehodě čelí Černý ještě obvinění, že obchodoval s drogami. Z obžaloby vyplývá, že na Tachovsku prodával kokain.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků