Hlavní obsah
Most se v polovině rozlomil. Foto: Jana Pechová, Právo

Soud zrušil verdikt v kauze pádu mostu ve Vilémově

Krajský soud v Hradci Králové zrušil rozsudek v případu tragického zřícení mostu ve Vilémově. Případ se vrací zpět k havlíčkobrodskému okresnímu soudu. Ten loni v listopadu nepravomocně odsoudil stavbyvedoucího firmy Bögl & Krýsl Josefa Spoura ke čtyřem letům vězení a k zákazu činnosti, uvedla na svém webu Česká televize. Proti rozhodnutí se tehdy odvolal stavbyvedoucí i státní zástupkyně.

Most se v polovině rozlomil. Foto: Jana Pechová, Právo
Soud zrušil verdikt v kauze pádu mostu ve Vilémově

Mluvčí krajského soudu Jan Kulhánek podle ČT podrobnosti o rozhodnutí neuvedl s odkazem na to, že rozhodnutí ještě nebylo doručeno všem účastníkům. U příslušné spisové značky je v justiční databázi uvedeno, že bylo „rozhodnutí soudu I. stupně zrušeno a věc vrácena soudu I. stupně k novému projednání“.

„Krajský soud v Hradci Králové ve věci rozhodl ve středu 7. srpna. Rozhodnutí musí být nejprve doručeno účastníkům řízení, proto výsledek řízení nemůžeme komentovat,“ řekl Kulhánek. Nepotvrdil ani to, že se kauza vrací zpět k Okresnímu soudu v Havlíčkově Brodě.

Pod zříceným mostem v září 2014 zemřeli čtyři lidé, další dva byli zraněni. Okresní soud v Havlíčkově Brodě loni v listopadu za pád mostu ve Vilémově potrestal vězením jen stavbyvedoucího firmy Josefa Spoura, zbylých devět obžalovaných obžaloby zprostil.

Spour se na místě odvolal. V neprospěch všech obžalovaných se naopak odvolala státní zástupkyně. Podle soudce okresního soudu Spour nezajistil celoplošné podepření mostu a nereagoval na vznikající nebezpečí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků