Hlavní obsah
 

Soud zprostil německého řidiče obžaloby za zběsilou jízdu s ženou na kapotě

Domažlický soud v pátek zprostil obžaloby německého řidiče Jürgena Schütze (42) za zběsilou jízdu s ženou na kapotě. Cizinci hrozilo až desetileté vězení. Třiačtyřicetiletá Simona Nöthová loni v listopadu na parkovišti ve Folmavě naskočila na kapotu Schützovy škodovky, který ji pak vezl přibližně deset kilometrů, než ho zastavili policisté. Jel přitom až devadesátikilometrovou rychlostí, přičemž žena se zuby nehty držela hrany víka motoru a stěračů.

 
Soud zprostil německého řidiče obžaloby za zběsilou jízdu s ženou na kapotě

Rozsudek není pravomocný. Státní zástupce, který navrhoval pro Schütze až čtyřleté vězení, se na místě odvolal.

Soud neuvěřil tvrzení poškozené, že byla napadena. Podle něj to nevyplynulo, ani z dostupných kamerových záznamů, ani ze svědectví taxikáře, který jel za německým řidičem. Připustil tak, že žena na kapotu skočila sama, aby zabránila muži v odjezdu.

"Dnes je dobrý den pro spravedlnost," řekl cizinec lámanou češtinou novinářům.

„Spoustu důkazů jsem doložila já, předala jsem policii výpisy z telefonních hovorů. Jsem unavená, nechápu českou justici,“ řekla po vynesení rozsudku poškozená žena se slzami v očích.

Vedli spor o peníze

Incident mezi dvojicí nebyl náhodný. Měli prý spolu obchodní spor. „Dlužil mi dvě stě deset euro. Přijel za mnou do nočního klubu a chtěl po mně potvrzení, že mi peníze vrátil, a také trval na tom, aby u vyrovnání dluhu byla policie. Barmanka nás ale požádala, abychom si to šli vyřídit ven,“ popisovala žena setkání s cizincem.

Jakmile to zatúroval, tak jsem se lekla a skočila mu na kapotu. Rozjel se a já úplně ztuhla.
Poškozená

Ještě než vyšla před klub, poprosila svého známého na baru, aby šel s ní, že jí jeden člověk dluží peníze a má z něho divný pocit. „Když jsem přišla na parkoviště, Jürgen byl zamčený v autě a měl pootevřené boční okénko. Najednou nastartoval a začal couvat do místa, kde stálo zaparkované moje auto. Ten můj kamarád prostrčil okénkem ruku a chytil volant tak, aby řidiči znemožnil s autem manévrovat. Jürgen se mu zakousl do ruky, přičemž se tam objevil další muž a snažil se ruku mého kamaráda dostat zpátky ven,“ líčila Nöthová další sled událostí.

Schütz pak podle její výpovědi několikrát výrazně přidal plyn. „Jakmile to zatúroval, tak jsem se lekla a skočila mu na kapotu. Rozjel se a já úplně ztuhla. Ležela jsem tam na břiše a pevně se chytila víka motoru a stěračů. Postupně nabíral rychlost, jenom jsem hrozně křičela o pomoc,“ vybavovala si žena dramatické chvíle.

Měl jsem strach o svůj život, a proto jsem se rozjel. Toho muže jsem kousl do ruky a on mě pustil.
Odsouzený

Asi po kilometru se jí podařilo z kapoty seskočit. „Bylo to v prudkém stoupání, kdy řidič zpomalil. Jenže v mžiku byl zase u mě a začal mě mlátit. Takže jsem se instinktivně schoulila a chránila si hlavu. Když rány skončily, opřela jsem se o auto s tím, že vstanu a uteču. Ve chvíli, kdy jsem se postavila, rozjel se a nabral mě na kapotu. Znovu jsem se chytla stěračů a zběsilá jízda pokračovala, než nás zastavila policie,“ prohlásila Nöthová.

To já jsem oběť, hájil se řidič

Němec u soudu tvrdil, že on je obětí spiknutí zločinecké bandy, které šéfuje právě Nöthová. „Vylákala mě tam a chtěla peníze. Já jsem jí řekl, že jí momentálně nic nedlužím, a pokud na tom bude trvat, tak že to můžeme jet vyřídit na policii. Postavila se mi před auto a potom přišli ti dva muži a začali mi vyhrožovat, že když nevystoupím, tak zničí můj vůz a pak i mě,“ tvrdil Schütz, který prodává prezervativy.

Pak se prý muže snažili na příkaz Simony vytáhnout z auta. „Jeden prostrčil ruce okénkem a začal mě škrtit. Simona mezitím vyskočila na kapotu. Měl jsem strach o svůj život, a proto jsem se rozjel. Toho muže jsem kousl do ruky a on mě pustil. Když jsem byl v bezpečné vzdálenosti od těch mužů, zastavil jsem, aby Simona mohla slézt. To odmítala, snažil jsem se ji i stáhnout, ale pevně se držela stěračů. Tak jsem jel pořád dál z obavy, aby mě nepronásledovali její komplicové,“ popsal svoji verzi Schütz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků