Hlavní obsah
Bývalý středočeský hejtman a poslanec David Rath Foto: Jan Handrejch, Právo

Soud zamítl žalobu exposlance Ratha na soudce Pacovského

Pražský městský soud ve středu zamítl žalobu Davida Ratha na soudce Roberta Pacovského, který řešil korupční kauzu bývalého poslance a někdejšího hejtmana. Rath žádal omluvu a finanční odškodnění za zveřejnění svých osobních údajů a nezákonnou vazbu.

Bývalý středočeský hejtman a poslanec David Rath Foto: Jan Handrejch, Právo
Soud zamítl žalobu exposlance Ratha na soudce Pacovského

Rathovy údaje včetně adresy či rodného čísla unikly poté, co středočeský krajský soud povolil médiím, aby si vyfotografovala místnost se 103 svazky obsáhlého trestního spisu. Snímky se objevily na zpravodajských serverech, redakce je po upozornění soudu stáhly.

Krajský soud následně dostal pokutu od Úřadu pro ochranu osobních údajů a Rathovi se omluvil. Exposlanec však požadoval písemnou omluvu přímo od Pacovského. Poukazoval na to, že soudce si počínal v rozporu se svými povinnostmi a novinářům údajně vyšel vstříc kvůli vlastnímu zviditelnění.

Související téma:

U Krajského soudu v Praze pokračoval proces s exhejtmanem Davidem Rathem.

Foto: Petr Hloušek, Právo

Exhejtman chtěl, aby se Pacovský napříště zdržel jakýchkoliv zásahů do Rathova práva na ochranu osobnosti. Dále žádal úhradu nákladů řízení a satisfakci ve výši, kterou má určit sám soud. Při hlavním líčení ve své korupční kauze Rath několikrát zpochybnil Pacovského nestrannost, s námitkami podjatosti ale neuspěl. Nepravomocně ho pak senát Roberta Pacovského poslal na 8,5 roku do vězení. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků