Hlavní obsah

Soud potrestal policistu za podíl na pašování drog

Krajský soud v Hradci Králové poslal v úterý na osm let do vězení s ostrahou sedmatřicetiletého policistu liberecké cizinecké policie Pavla Krchňavého. Podle obžaloby jako člen organizované skupiny v dubnu 1998 v Budčevsi na Jičínsku předal dalšímu muži 8,7 gramu heroinu, automobil, peníze a mobilní telefon a instruoval jej, jak postupovat při převozu drogy do Itálie. Dealer však drogu v Římě nepředal, protože jej zatkli italští policisté.

Soud potrestal policistu za podíl na pašování drog

"Množství drogy bylo pro stanovení výše trestu podružnější, zásadní je, že se jednalo o organizovanou skupinu," zdůvodnil výši trestu předseda senátu Miroslav Mjartan, který dodal, že se soudu podařilo prokázat, že skupina tří lidí operovala na území České republiky a Itálie. Proti Krchňavému svědčil před soudem také muž, který drogu převážel a v italském vězení strávil téměř dva a půl roku.

Krchňavý však tvrzení obžaloby před soudem odmítal a tvrdil, že jde o mstu. "Vzniklo to zřejmě ze strany mé bývalé přítelkyně. Nemohla se smířit s tím, že jsem se s ní rozešel," řekl během hlavního líčení Krchňavý, který dnešní verdikt soudu nechtěl před novináři komentovat.

Podle státního zástupce Pavla Hochmana Krchňavý v době skutku u policie nepracoval, k cizinecké policii nastoupil až později. Státní zástupce dnes také odmítl potvrdit, zda se Krchňavý podílel i na dalším převozu drog. "Prokázán byl pouze jeden skutek," řekl Hochman. Rozsudek dosud není pravomocný, Krchňavý se proti verdiktu odvolal, státní zástupce se práva na odvolání vzdal.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků