Hlavní obsah

Soud potrestal gang, který chtěl propašovat 24 kg heroinu

Brněnský krajský soud ve čtvrtek vynesl rozsudky nad gangem, který plánoval obchod s 24 kilogramy heroinu. Hlavní obviněný Ladislav Albini by měl strávit ve vězení devět let. Rozsudek však ještě není pravomocný.

Soud potrestal gang, který chtěl propašovat 24 kg heroinu

Albiniho vietnamští komplicové byli potrestáni 8,5 a 8 lety vězení. S muži byli souzeni i dva Afghánci a Ukrajinec, které soud zprostil viny.

Skupina byla dopadena loni v květnu poté, co drogy nabídla rakouskému policistovi v utajení. Pachatelé s ním plánovali hned několik drogových obchodů. Neměli tušení, že zákazník, kterého znali pod jménem Petr, je agent, který jednal podle dohody české a rakouské policie.

Petr je také přesvědčil, aby zboží přivezli 3. května do Brna, kde je zásahová jednotka s Národní protidrogovou centrálou české policie pozatýkala.

Ladislav Albini, který měl vše domlouvat, při výpovědi popřel, že by vůbec věděl, že jde o drogy. Tvrdil, že jako zástupce obchodníka Hop Trana nabízel rakouskému obchodníkovi spodní prádlo. Policie však měla podrobné odposlechy všech účastníků, podle kterých bylo zřejmé, že šlo o heroin.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků