Hlavní obsah
 

Soud poslal do vazby ženu, která měla umlátit novorozence paličkou na maso

Okresní soud v Plzni ve středu poslal do vazby dvacetiletou ženu, která v neděli podle policie tajně doma porodila a novorozence s vážnými poraněními schovala v koši na prádlo. Za vraždu dítěte hrozí ženě až výjimečný trest.

 
Soud poslal do vazby ženu, která měla umlátit novorozence paličkou na maso

Důvodem vzetí do vazby je podle rozhodnutí soudu obava, že by se žena mohla skrývat s ohledem na vysoký trest, který jí hrozí.

„Podal jsem proti rozhodnutí stížnost,” řekl právní zástupce obviněné Šimon Jirka. Podle advokáta zatím není jasné, v jakém psychickém stavu byla obviněná žena v době spáchání činu. „Klíčový bude posudek znalce,” dodal Jirka.

Žena po sdělení obvinění nevypovídala. Podle informací Práva měla několikrát udeřit dítě paličkou na maso a pobodat ho.

O dítě nestála

Podle policie dvacetiletá žena o dítě nestála. Rozhodla se tedy těhotenství utajit a porodit doma. Plán jí překazili její známí, když přišli do bytu a zavolali krvácející ženě lékaře. Policisté pak našli novorozené dítě s vážnými poraněními v koši na prádlo přímo v bytě.

„Mělo závažná poranění hlavy a těla. Narozená holčička bohužel, i přes veškerou péči lékařů, ještě tu noc svým zraněním podlehla,“ uvedla policejní mluvčí Martina Korandová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků