Hlavní obsah
Advokáti Jaroslava Bartáka Klára Slámová a František Novotný Foto: Petr Horník, Právo

Soud odmítl Bartákovu kauci a poslal ho na Pankrác do vazby

Obvodní soud pro Prahu 4 ve středu vyhověl návrhu státní zástupkyně na vzetí lékaře Jaroslava Bartáka do vazby, a to ze všech tří důvodů, které zákon umožňuje. Panuje tedy obava, aby se nevyhýbal stíhání, neovlivňoval svědky a nepokračoval v trestné činnosti.

Advokáti Jaroslava Bartáka Klára Slámová a František Novotný Foto: Petr Horník, Právo
Soud odmítl Bartákovu kauci a poslal ho na Pankrác do vazby

Jaroslav Barták nabízel podle informací Práva soudu kauci, její výše ale nebyla zveřejněna. Podle právní zástupkyně obviněného však byla dostatečně vysoká, aby eliminovala rizika spojená s vyhýbáním se trestnímu řízení. Soud ale návrh na kauci neakceptoval a Bartáka poslal do vazby.

Barták bude nyní eskortován do vazební věznice na Pankráci. Soud uznal všechny tři vazební důvody.

Právu to ve středu sdělila státní zástupkyně Blanka Valsamisová. Návrh byl podán ve středu před polednem, soud má od té chvíle 24 hodin na rozhodnutí.

Lékaře zadrželi kriminalisté v sobotu na pražském ruzyňském letišti po příletu ze zahraničí. Několik jeho bývalých asistentek na něj podalo trestní oznámení kvůli sexuálním útokům a dalším trestným činům.

Policie ho následně obvinila. Lékař se při výslechu zhroutil a skončil v nemocnici. Z té byl v úterý opět převezen na policejní služebnu.

Lékař a spolumajitel kliniky v Modřanech čelí podezření ze spáchání několika trestných činů: znásilnění, omezování osobní svobody, vydírání, vyhrožování či ublížení na zdraví.

Trestní oznámení na Bartáka podalo šest jeho bývalých asistentek. Všechny prý ponižoval, bil, jedné z nich měl dokonce do pití nasypat omamné látky.

Ženy se hlásily postupně poté, co svůj příběh zveřejnila dívka jménem Lucie, která s Bartákem jela na Filipíny. Tam jí údajně lékař zabavil pas a sexuálně ji napadal. Ze země jí pomáhal dokonce ministr zahraničí Karel Schwarzenberg.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků