Hlavní obsah

Šofér autobusu sexuálně obtěžoval mladou cestující

Na vilného šoféra autobusu narazila v pondělí šestnáctiletá dívka z obce Česká na Brněnsku. Muž za volantem ji totiž přímo ve vozidle hromadné dopravy sexuálně obtěžoval. Brněnští kriminalisté řidiče dopadli a soud na něj uvalil vazbu.

Šofér autobusu sexuálně obtěžoval mladou cestující

Dívka společně se třemi dalšími lidmi čekala na zastávce na pravidelný spoj. Jaké bylo ale překvapení všech, když po zastavení řidič autobusu žoviálně k cestujícím prohodil, že dneska je jízda zadarmo. Tři cestující vystoupili na okraji Brna a dívka zůstala s řidičem v autobuse sama.

„Šok přišel zanedlouho. Autobus s šestačtyřicetiletým řidičem za volantem nepředpokládaně zastavil ve Sportovní ulici. Nepříjemnosti tušící dívka okamžitě protestovala. Nic jí to nebylo platné. Muž ji začal obtěžovat. Přitáhl ji k sobě a jeho ruce zamířily pod tričko. Po chvíli se dívka násilníkovi vysmekla a žádala jej, aby ji pustil. Ten souhlasil s podmínkou, že si spolu vypijí kávu,“ popsal situaci policejní mluvčí Aleš Mergental.

Ruce pod tričkem mu nestačily

„Po chvíli se ale choutky šoféra znovu projevily. Začal ji znovu a mnohem intenzivněji obtěžovat. Nespokojil se pouze s osaháváním prsou, ale zamířil na další intimní místa. Nabízel jí dokonce peníze. Dívka se již hodně nazlobeného muže nezalekla a snažila se vysmeknout,“ přiblížil boj se smilníkem mluvčí.

Dívka nakonec prosadila svou a z autobusu se jí podařilo vystoupit. Pak celou událost nahlásila na policii. Kriminalisté využili záběry z městského kamerového systému a kontaktovali všechny autobusové dopravce, jejichž autobusy jezdí z Brna směrem na Tišnov či Svitavy.

Autobus se podařilo již druhý den najít a řidič, který se na jaře vrátil z vězení za podobný trestný čin, skončil v rukou policistů a byl soudem vzat do vazby. Kriminalisté se domnívají, že podobným způsobem mohl obtěžovat další dívky. Postižené ženy a dívky se mohou hlásit královopolským kriminalistům na telefonní linku 974 624 741 nebo na policejní linku 158.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků