Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Smykem narazil do kontejneru a parťáka na stupačce zabil. Soud dal popeláři podmínku

Řidiče popelářského vozu Pavla Klečku ve čtvrtek potrestal Okresní soud Plzeň -sever za loňskou dopravní nehodu v Úněšově na Plzeňsku, při které smrtelně zranil parťáka stojícího na stupačce. Za usmrcení z nedbalosti dostal dva roky vězení s podmíněným odkladem na tři.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Smykem narazil do kontejneru a parťáka na stupačce zabil. Soud dal popeláři podmínku

„Při otáčení vozu nepřizpůsobil rychlost a uvedl jej do smyku,” konstatovala soudkyně Iveta Zítková.

„Že si obžalovaný zkoušel otočit vozidlo ve smyku, byla jen domněnka a úvaha znalce. Žádný relevantní důkaz pro to není. Obžalovaný přidal plyn, protože mu podkluzovala kola, nebyl to žádný hazardér, který by schválně smykoval s člověkem na stupačkách. Musel by být úplný blázen,“ dodala soudkyně.

Klečka loni v areálu bývalého JZD podle obžaloby při smykování, tzv. driftu, narazil zadní částí vozidla do odpadkového kontejneru a 37letého Františka S. k němu přimáčkl.

Svědci vypověděli, že řidič náhle přidal plyn a kuka vůz šel prudce do smyku. Klečka se hájil tím, že sešlápl plyn kvůli obavě, aby nezapadl do sněhu.

Podle závěru posudku soudního znalce v okamžiku smyku jel vůz téměř třicetikilometrovou rychlostí. Vyvrátil také obhajobu obžalovaného. „Bylo tam nanejvýš deset centimetrů sněhu, žádné zapadnutí nehrozilo,“ prohlásil znalec.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků