Hlavní obsah
Policisté na místě nálezu těla. Foto: Aktu.cz

Smrt kojence na Mělnicku: Policie prověřuje nedbalost matky

V případu čtyřměsíčního dítěte, které policie našla v sobotu po rozsáhlém pátrání na Mělnicku mrtvé, kriminalisté prověřují nedbalost matky. Pitva dítěte již dříve vyloučila cizí zavinění smrti. Právní kvalifikaci případu policie zatím neupřesnila.

Policisté na místě nálezu těla. Foto: Aktu.cz
Smrt kojence na Mělnicku: Policie prověřuje nedbalost matky

„Podle předběžných výsledků soudní pitvy bylo vyloučeno cizí zavinění smrti dítěte, nicméně prověřujeme možné nedbalostní jednání ze strany další osoby, zejména matky,“ sdělila v pondělí Novinkám mluvčí policie Markéta Johnová.

K jakému trestnému činu by se mohla v tomto případě nedbalost vztahovat, policie zatím neupřesnila, podle Johnové kriminalisté ještě nestanovili právní kvalifikaci kauzy. Policie tedy v případu rovněž dosud nikoho neobvinila.

Policie vyšetřuje úmrtí dítěte.

Video: Aktu.cz

Vzhledem k vývoji v policejním prověřování se ztrácí ze hry verze únosu, se kterou přišla podle policie původně matka dítěte.

Tělo čtyřměsíčního chlapce našli policisté po rozsáhlém pátrání v sobotu odpoledne u řeky Labe u obce Vliněves nedaleko Hořína, odkud chlapec zmizel v pátek odpoledne.

Matka původně uváděla, že se s dítětem vydala do místního lesoparku, kde se i s chlapečkem opalovala. Podle jejích slov na chvíli usnula, a když se probudila, kočárek ani dítě tam už nebyly.

Policie v případu vyslechla řadu lidí, konkrétní počet ale neuvedla. Podrobnosti k vyšetřování policisté nesdělili, podle nich se jedná o rodinnou tragédii.

Páteční pátrací akce na Mělnicku.

Video: Pavel Jaňurek, Novinky

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků