Hlavní obsah
Soudce si myslí, že Škrla by mohl objasnit osobnost své dcery Barbory. Foto: Milan Vojtek, Právo

Škrla k soudu svědčit nepůjde, nedostal předvolání

Josef Škrla, duchovní guru a vůdce odštěpenecké sekty od Hnutí grálu, s největší pravděpodobností nedorazí v polovině října k brněnskému Krajskému soudu, aby svědčil v kuřimské kauze. Právu to potvrdil soudce Pavel Göth s tím, že policii se nepodařilo doručit Škrlovi předvolání.

Soudce si myslí, že Škrla by mohl objasnit osobnost své dcery Barbory. Foto: Milan Vojtek, Právo
Škrla k soudu svědčit nepůjde, nedostal předvolání

„Předvolání jsme mu poslali na jedinou známou adresu, tedy tu brněnskou, ale nebyl zastižen doma. Protože o jeho přesném místě pobytu nevíme, nelze předvolání poslat jinam. Nemůžeme na něj vydat zatykač, protože stíhání a pátrání po osobě svědka trestní řád nezná,“ vysvětil Göth. Škrla samozřejmě může všechny překvapit a dostavit se k soudu i bez předvolání, to je ale krajně nepravděpodobné. Podle posledních zpráv byl tento záhadný invalidní důchodce, ke kterému se sbíhají nitky celého případu naposledy viděn na pomezí Německa a Švýcarska a také ve Skandinávii.

„Je to pro mě důležitý svědek, jsem přesvědčen, že by mohl jako otec popsat hlavně osobnost Barbory Škrlové, protože se pohyboval vlastně od jejího narození v její blízkosti. O tom, že se Škrlu nepodařilo předvolat vím teprve od vás, oficiálně to zatím nevím. Já na pana Škrlu žádný kontakt nemám, abych se s ním mohl spojit a moje klientka, která je na tom mimochodem psychicky velmi zle, má z vazby samozřejmě jen omezené komunikační možnosti,“ prohlásil advokát Škrlové Richard Novák.

Kuřimská kauza bude pokračovat u brněnského soudu v polovině října. Skupině šesti obžalovaných hrozí za týrání dětí až 12 let vězení. Podle státní zástupkyně mělo hrubé zacházení chlapce psychicky zlomit a udělat z nich osoby poslušné všech příkazů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků