Hlavní obsah

Šílenec s kulovnicí ohrožoval v Havířově své sousedy, policii se nechtěl vzdát

Velké drama zažili ve středu večer obyvatelé jednoho z domů na Národní třídě v Havířově. Opilý 49letý muž střílel na chodbě, potom se uzamkl v bytě. Přivolaným policistům se odmítl vzdát, neuspěl ani vyjednavač. Nakonec se musela dostat ke slovu zásahová jednotka.

Šílenec s kulovnicí ohrožoval v Havířově své sousedy, policii se nechtěl vzdát

Policisty na místo zavolal sám ozbrojený muž, který řekl, že má zbraň a chce se zastřelit.

„Na místě policisté zjistili, že v okně jednoho bytu je muž se zbraní v ruce. Na místo byla povolána posila, další policisté a strážníci. Z bezpečnostních důvodů zajistili okolí domu, obyvatelé domu upozornili, aby nevycházeli, neotevírali okna a nezdržovali se u nich. V přilehlých ulicích zastavili dopravu. Mezitím byl slyšet výstřel. Muž požadoval, aby za ním přijel jeho kamarád,“ řekla mluvčí karvinské policie Zlatuše Viačková.

Muž přitom vystřelil dvakrát, naštěstí zasáhl pouze zeď na chodbě a nikoho nezranil. „Byl to náročný zákrok. Nechtěl komunikovat s nikým, ani s naším vyjednavačem,“ dodala mluvčí.

Nakonec musela k zákroku přistoupit zásahová jednotka. Při zákroku nebyl muž zraněn. „Během domovní prohlídky byla zajištěna lovecká kulovnice, ráže 7,62 mm, a 13 nábojů. Podezřelý muž byl zadržen a převezen na protialkoholní záchytnou stanici. Naměřeno mu bylo 1,7 promile alkoholu,“ uvedla mluvčí. „Motiv jeho jednání prozatím neznáme,“ dodala.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků