Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Jaroslav Švehla, Právo

Šestiletý chlapec spadl ze skály v Českém ráji

O štěstí mohou hovořit dvaačtyřicetiletý muž a šestiletý chlapec, kteří se v pátek krátce po poledni zřítili z vyhlídky profesora Hakena v Prachovských skalách na Jičínsku. Oba vyvázli jen s lehčími zraněními.

Ilustrační foto Foto: Jaroslav Švehla, Právo
Šestiletý chlapec spadl ze skály v Českém ráji

„Záchranáři dostali informaci o pádu chlapce. Spolu s ním se z přibližně 17metrové výšky zřítil rovněž dvaačtyřicetiletý muž, který se ho zřejmě snažil zachytit,“ uvedl mluvčí krajské záchranky Ivo Novák.

Jejich pád pokračoval ještě několik metrů po prudkém šikmém svahu. Vzhledem k tomu, že místo nehody se nachází ve složitém terénu, byl ihned vyslán vrtulník. Ten ale nemohl přistát, proto pilot vysadil posádku doplněnou o hasiče poblíž.

„Zdravotníci na místě zjistili, že oba zranění jsou při vědomí a podle prvotního vyšetření utrpěli pohmožděniny a nezávažná poranění končetin,“ pokračoval Novák.

Oba zraněné záchranáři postupně pomocí lanového podvěsu transportovali k připravené sanitce. Starší z dvojice byl následně převezen k dalšímu vyšetření na chirurgickou ambulanci nemocnice v Jičíně.

Chlapce záchranáři vzhledem k výšce pádu převezli letecky do traumacentra ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové. Oba zranění byli při předávání v nemocnici mimo ohrožení života.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků