Hlavní obsah
Ilustrační snímek Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Seniorovi ze Sokolovska hrozí za krádež elektřiny pět let vězení

Jednaosmdesátiletému seniorovi ze Sokolovska hrozí za krádež elektřiny až pět let vězení. Distributorovi energie způsobil škodu 125 tisíc korun, uvedla sokolovská policejní mluvčí Soňa Podlahová. Podle policie se na Sokolovsku ročně objevuje několik případů nelegálních odběrů.

Ilustrační snímek Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Seniorovi ze Sokolovska hrozí za krádež elektřiny pět let vězení

"Elektřinu odebíral neoprávněně od února 2017 do února letošního roku v malé obci na Sokolovsku. Na jeho jednání přišla firma během provedené kontroly tohoto odběrného místa," uvedla Podlahová.

Policisté z obvodního oddělení Sokolov-venkov už sdělili muži podezření ze spáchání přečinu krádeže. Vzhledem k výši způsobené škody mu hrozí trest odnětí svobody až na pět let, dodala.

Podle policejního mluvčího Karlovarského kraje Jakuba Kopřivy se ročně několik případů nelegálních odběrů objevuje právě na Sokolovsku, kde je nejvyšší počet nezaměstnaných ze všech tří okresů a nejmenší nabídka volných míst. Na Chebsku ani Karlovarsku poslední rok žádný podobný případ policisté neregistrovali, dodal.

Podle severu Finance.cz musí nelegální odběratel uhradit skutečnou výši škody, tedy cenu za odebranou energii a související služby. Připočítány jsou také náklady na zjišťování černého odběru, například výjezd technika, jenž zkontroluje měřicí zařízení, což stojí tisíce korun. Pokud se skutečná výše škody nedá zjistit, náhrada se stanoví dohodou nebo podle vyhlášky, která určuje náhradní výpočet. Pokuty se mohou vyšplhat až do stovek tisíc korun, uvedl server.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků