Hlavní obsah
Ilustrační snímek Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

Seniora na Karvinsku zabil unikající plyn, žena skončila v nemocnici

U otravy oxidem uhelnatým zasahovali záchranáři v pátek odpoledne v Těrlicku na Karvinsku. Šestasedmdesátiletému muži už bohužel pomoci nedokázali a na následky otravy zemřel. O rok mladší žena skončila v nemocnici.

Ilustrační snímek Foto: Jaroslav Soukup, Novinky
Seniora na Karvinsku zabil unikající plyn, žena skončila v nemocnici

Na místo záchranku zavolali příbuzní, kteří našli dědečka s babičkou v bezvědomí. Přivolaní záchranáři naměřili v bytě vysokou koncentraci plynu.

„Posádky záchranné služby zahájily resuscitaci muže, u něhož došlo k selhání krevního oběhu. Pokusy o jeho záchranu však nevedly k úspěchu a zasahující lékař musel nakonec konstatovat smrt pacienta,“ uvedl mluvčí záchranky Lukáš Humpl.

Žena byla v bezvědomí a také ona byla v přímém ohrožení života. „Záchranáři museli zajistit její dýchací cesty a připojit postiženou k přístrojem řízené ventilaci. Následně pacientku transportovali do zdravotnického zařízení. Hospitalizována byla v ostravské Městské nemocnici,“ dodal mluvčí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků