Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Senior přivezl falešnému vnukovi 380 tisíc. Předání zabránila policie na poslední chvíli

Téměř čtyři sta tisíc korun chtěl ve středu 28letý cizinec vylákat v Mariánských Lázních z místního seniora. Podvodník se přitom vydával za kamaráda seniorova vnuka. Policie zadržela Poláka přímo na ulici, když se chystal částku převzít.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Senior přivezl falešnému vnukovi 380 tisíc. Předání zabránila policie na poslední chvíli

„Finta, kterou se svým komplicem měli vymyšlenou, je notoricky známá. Seniorovi údajně zavolal vnuk, který nutně potřeboval půjčit peníze, a to čtyři sta tisíc,“ uvedla mluvčí karlovarské krajské policie Kateřina Böhmová.

Senior půjčení peněz ochotně přislíbil s tím, že v bance má pouze 380 tisíc korun. „Sedl okamžitě do svého vozidla, zajel do banky, kde vyzvedl veškeré úspory, a přejel na smluvené místo schůzky s vnukem,“ pokračovala mluvčí s tím, že podvodník nepřišel na smluvenou schůzku včas, což se mu stalo osudným.

„Seniorovi se zdálo, že čeká už dlouho, tak zvedl telefon a zavolal své dceři, kde je její syn, že má pro něj připravené peníze,“ dodala Böhmová. Dcera si u svých dětí telefonicky ověřila, že její děti žádnou půjčku od svého dědy nepožadovaly, a proto okamžitě přivolala policii.

Další případy

„Policisté z Mariánských Lázní byli na místě během několika minut. To už u seniora stál cizí muž a předával mu mobilní telefon, že mu volá vnuk. Muž v telefonu ho přesvědčoval, aby peníze předal jeho kamarádovi. S historkou, že jde o vnuka poškozeného, nepřestal ani tehdy, když si vzal do ruky mobil policista a zeptal se ho, kdo volá. K předání peněz naštěstí nedošlo,“ konstatovala mluvčí.

Zadržený cizinec byl převezen na oddělení a po výslechu umístěn do policejní cely.
„Policisté šetřením zjistili, že 28letý cizinec převzal nejméně ve dvou případech finanční hotovost od dalších dvou osob ze Svitavska. V jednom případě mu seniorka předala 80 tisíc korun a ve druhém 200 tisíc korun,“ prozradila Böhmová, podle které léčka byla takřka stejná jako v mariánskolázeňském případu.

„Cizinec vyslechl obvinění ze spáchání pokračujícího zvlášť závažného zločinu podvodu,“ uvedla mluvčí s tím, že policejní komisař požádal státního zástupce o vzetí obviněného Poláka do vazby. V případě prokázání viny ho může soud poslat až na osm let do vězení.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků