Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Senior lákal školačku do auta. Nabízím lidem svezení už 60 let, vysvětloval policistům

Kuriózní případ vyšetřovali od února pražští policisté. Devítiletá dívka jim nahlásila, že ji do auta lákal neznámý muž a nabízel svezení. Policisté během vyšetřování zjistili, že jde o 80letého seniora. Ten se hájil, že svezení takto nabízí lidem všech věkových kategorií a to již 60 let.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Senior lákal školačku do auta. Nabízím lidem svezení už 60 let, vysvětloval policistům

Vyšetřování začalo kvůli události z poloviny února. V ulici K Rukavičkárně oslovil neznámý muž školačku a zval ji do auta.

„Dívka se zachovala nejlépe, jak mohla, svezení odmítla, utekla domů a vše řekla rodičům. Ti pak celou věc oznámili a policisté se začali případem zabývat,“ řekl v pondělí mluvčí policie Jan Daněk.

Během vyšetřování policisté zjistili, že podobných případů je více, a informovali školy a městskou část, aby učinily potřebná opatření.

Snaží se pomáhat 

Rozuzlení bylo kuriózní a překvapilo i samotné policisty. Když k výslechu přivedli podezřelého muže — 80letého seniora, který v oblasti žije — řekl jim, že se snaží pomáhat lidem, kterým nabízí svezení.

„Takto koná již od roku 1958 a svezení nabízí jak mužům, tak ženám všech věkových kategorií z nezištného důvodu,“ konstatoval Daněk.

Stíhán důchodce nakonec nebude. „Vzhledem ke zjištěným skutečnostem, ke kterým mimo jiné patří i fakt, že muž nemá žádnou trestní minulost, není ve věci spatřováno žádné protiprávní jednání a případ byl odložen,“ shrnul mluvčí policie.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků