Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Sekery, tyče a plynovka: Policie obvinila aktéry hromadné bitky v Kojetíně

Policejní komisař obvinil v úterý ze spáchání několika trestných činů šest aktérů hromadné bitky, k níž došlo letos v červnu na Masarykově náměstí v Kojetíně na Přerovsku. Dva z nich jsou mladiství.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Sekery, tyče a plynovka: Policie obvinila aktéry hromadné bitky v Kojetíně

Právo o vývoji v případu informovala ve středu policejní mluvčí Miluše Zajícová. K hromadné bitce dvou skupin místních obyvatel došlo v Kojetíně 7. června v podvečer. Podle informací Práva se střetly po vzájemné slovní rozepři dvě skupiny Romů.

Zraněni byli dva lidé. „Skupina pěti mužů nejprve za pomoci kovových tyčí, sekery a teleskopického obušku poškodila vozidlo Škoda Octavia. Rozbili mu okna, urazili zpětná zrcátka, promáčkli dveře a rozbili přední a zadní světla,“ uvedla už dříve Zajícová.

Útočníci pak podle ní napadli 30letého muže. Minimálně dvakrát jej udeřili kovovou tyčí do hlavy a zblízka na něj dvakrát vystřelili z plynové pistole. „Zraněn byl i další, o dva roky mladší muž. Agresivní skupina slovně urážela obyvatele jednoho z domů a vyhrožovala jim,“ poznamenala Zajícová.

Všichni trestně stíhaní podle ní čelí obvinění z trestných činů poškození cizí věci, výtržnictví a ublížení na zdraví ve stadiu pokusu, za které trestní zákoník stanoví maximální trest odnětí svobody až na tři léta.

Podle informací Práva jsou obvinění ve věku od 16 do 37 let. „V souvislosti s touto událostí je nadále vedeno vyšetřování, proto nebudeme k případu sdělovat další doplňující informace, a to až do skončení vyšetřování,“ doplnila mluvčí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků