Hlavní obsah
Ilustrační snímek Foto: Petr Horník, Právo

Šéfa uherskohradišťské policie našli, jak spí za volantem. Zřejmě byl opilý

Šéfa uherskohradišťské policie Bronislava Šabršulu našli policisté v noci na pátek, jak spí za volantem svého vozu u silnice u obce Polichno na Uherskobrodsku. Auto částečně zasahovalo do vozovky a bylo poškozené. Šabršula odmítl dechovou zkoušku i krevní testy. Uvedla to v pátek Česká televize.

Ilustrační snímek Foto: Petr Horník, Právo
Šéfa uherskohradišťské policie našli, jak spí za volantem. Zřejmě byl opilý

Šabršula tvrdil, že auto neřídil, za volantem prý seděla jeho známá, se kterou se pohádal, ona pak zastavila a uprostřed noci z něj odešla neznámo kam. "Ano, vozidlo bylo zaparkované v nešťastné pozici," uvedl pro ČT. Na místo řidiče si prý přesedl, když zjistil, že je tam rozbité zrcátko.

Policie na Šabršulu narazila poté, co ji svědek po telefonu upozornil na auto, které na silnici z Luhačovic do Polichna kličkuje. "Policie obdržela oznámení, že ve směru od Luhačovic na Polichno jede vozidlo a způsob jízdy naznačuje, že řidič by mohl být pod vlivem návykové látky," řekl vedoucí zlínské policie Václav Karkoška.

Bronislav Šabršula

Foto: Policie ČR

"Na vozidle bylo uražené venkovní zpětné zrcátko na straně řidiče," doplnil.

Mluvčí zlínské policie Jana Macalíková doplnila, že policisté mají podezření, že auto řídil Šabršula. Za odmítnutí testu na alkohol hrozí podle ČT vedoucímu uherskohradišťské policie kázeňský trest.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků