Hlavní obsah
 

Šéf strážníků Prahy 1 dostal pokutu 20 tisíc. Proti rozhodnutí podal odpor

V případu ředitele Městské policie Praha 1 Miroslava Stejskala, který čelí obžalobě ze zneužití pravomoci, musí soud nařídit hlavní líčení. Soudkyně Helena Králová mu sice v listopadu trestním příkazem uložila pokutu 20 tisíc korun, Stejskal však proti rozhodnutí podal odpor. Ve středu to uvedla mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 1 Pavla Hájková.

 
Šéf strážníků Prahy 1 dostal pokutu 20 tisíc. Proti rozhodnutí podal odpor

Stejskal podle obžaloby při kontrole auta, které údajně neoprávněně parkovalo na místě pro invalidy, sebral a rozbil jednomu z kontrolovaných mobilní telefon.

Potyčka se stala koncem loňského roku. Stejskal vinu odmítá, prý se jen bránil. V případě, že bude uznán vinným, mu hrozí až rok vězení nebo pětiletý zákaz činnosti.

„Obviněnému byl uložen peněžitý trest ve výměře 40 denních sazeb, přičemž denní sazba činí 500 korun,” uvedla Hájková.

Pokud by Stejskal pokutu nezaplatil, měl strávit pět měsíců ve vězení. „Obviněný podal do trestního příkazu odpor, tím se tento tedy ruší a ve věci bude nařízeno hlavní líčení,” dodala mluvčí.

Podle dřívějších informací je Stejskal do vyřešení případu přeřazen mimo obvod na administrativní práci. Ředitel pražských strážníků Eduard Šuster uvedl, že pokud soud Stejskala pravomocně uzná vinným, rozváže s ním pracovní poměr.

Miroslav Stejskal o poklesu řešených přestupků

Video: Novinky

Stejskal čelil v létě kritice po zveřejnění dopisu, ve kterém vytýkal svým podřízeným malé množství řešených přestupků v letošním roce. Pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO) to označila za „pokyn k buzeraci lidí”. Už dříve se také řešil případ, kdy měl údajně na vlastní svatbě služební koně. Událost následně prověřila inspekce se závěrem, že zákon neporušil.

Miroslav Stejskal o reakci primátorky Adriany Krnáčové

Video: Novinky

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků