Hlavní obsah
Ilustrační foto. Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

Sedmnáctiletý ujížděl policistům v traktoru. Měl dvě promile

Policisté z Valašských Klobouk na Zlínsku nevěřili svým očím, když chtěli zastavit mladého muže za volantem traktoru, který se jim snažil ujet po polní cestě. Nadýchal dvě promile alkoholu. Ve svém věku navíc nemá řidičský průkaz. Právo o případu, který se stal v neděli ráno, informovala v úterý policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Ilustrační foto. Foto: Jaroslav Soukup, Novinky
Sedmnáctiletý ujížděl policistům v traktoru. Měl dvě promile

„Krátce po páté hodině ráno chtěli policisté zastavit řidiče traktoru, který po silnici nejel příliš koordinovaně. Ten ovšem na výzvu k zastavení nereagoval a pokračoval dál v jízdě po polní cestě,“ uvedla mluvčí.

Daleko podle ní mladík nedojel. „Policisté řidiče zastavili a požádali ho, aby předložil doklady. Na první pohled bylo jasné, že není úplně střízlivý. Mladý muž u sebe žádné doklady neměl. Dechová zkouška ukázala hodnotu vyšší než dvě promile alkoholu,“ konstatovala Kozumplíková.

Řidič podle ní přiznal, že až do tří hodin ráno popíjel pivo. „Lustrací policisté zjistili, že mladík ani nedosáhl zletilosti a je mu pouhých sedmnáct let, není proto oprávněný řídit traktor,“ poznamenala mluvčí.

Policisté předali mladistvého jeho otci v obci na Valašskoklobucku. „Zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání provinění ohrožení pod vlivem návykové látky. Za řízení bez řidičského oprávnění a nezastavení mu navíc ve správním řízení hrozí několikatisícová pokuta,“ doplnila Kozumplíková.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků