Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Jiří Forman, Novinky

Sedmdesátiletý řidič nadýchal 3,4 promile, za devět hodin řídil opilý znovu

Z řízení pod vlivem alkoholu si 70letý muž z Klatovska zřejmě příliš starostí nedělá. Během devíti hodin totiž opilý senior usedl za volant hned dvakrát. Za volantem přitom neměl co dělat, od ledna má kvůli vybodování zablokovaný řidičák.

Ilustrační foto Foto: Jiří Forman, Novinky
Sedmdesátiletý řidič nadýchal 3,4 promile, za devět hodin řídil opilý znovu

Poprvé strážci zákona zastavili opilého řidiče vozu Hyundai Accent v úterý v 15 hodin v centru Železné Rudy. Že se nejedná o žádného troškaře, prokázala první dechová zkouška.

„Přístroj naměřil 3,41 promile alkoholu. Řidič souhlasil s lékařským vyšetřením a byl převezen do zdravotnického zařízení v Klatovech,“ sdělila policejní mluvčí Dana Ladmanová s tím, že muž má od začátku roku zablokovaný řidičský průkaz.

O devět hodin později ale železnorudští policisté narazili na seniora ve stejném autě znovu. „Dechová zkouška byla opět pozitivní. Muž nadýchal 2,74 promile alkoholu a opět se podrobil lékařskému vyšetření,“ dodala Ladmanová.

Muž je nyní podezřelý z přečinů ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí. Vyfasovat tak může až tři roky vězení.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků