Hlavní obsah
 

Sebevrah se dostal za plot na Nuselském mostě, zřejmě jako první po mnoha letech

Hasiči a policisté zasahovali v úterý večer u sebevraha, kterému se po mnoha letech podařilo dostat na vnější stranu Nuselského mostu. Muž stál za oplocením a vyhrožoval, že z více než čtyřicetimetrové výšky skočí. Bariéru postavenou proti skokanům však předtím nezdolal, na most přeručkoval pravděpodobně z místa, kde je lešení.

 
Sebevrah se dostal za plot na Nuselském mostě, zřejmě jako první po mnoha letech

„Hasiči zasahovali na mostě krátce před jedenáctou večer. Osoba, kterou bylo potřeba zachránit, ručkovala z vnější strany Nuselského mostu cca 30 metrů od Kongresového centra,“ uvedla mluvčí hasičů Pavlína Adamcová.

Hasiči s policisty vyjednávají se skokanem

Foto: HZS Praha

Na místo kromě hasičů dorazili také policisté a vyjednavačka, která asi hodinu s 39letým mužem rozmlouvala. Nakonec se ho podařilo přemluvit, aby od činu upustil.

Muž na Nuselském mostě

Foto: Novinky

„Byl zajištěn a vytažen zpět na most hasičem-lezcem, zavěšeným na automobilovém žebříku,“ popsala mluvčí. Sebevrah byl převezen záchrannou službou do psychiatrické léčebny.

Muž se stal zřejmě prvním sebevrahem, který se dostal za plot mostu. Ten byl instalován v roce 2007 právě kvůli častým skokům sebevrahů. Přesnou statistiku ale žádná instituce nevede.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků