Hlavní obsah
Řidiče kamiónu se policistům podařilo dopadnout až v Bělé pod Pradědem - Domašově. Foto: Policie ČR

Se zákazem si řidič kamiónu hlavu nelámal, zničil nový asfalt za šest miliónů

Škodu za šest miliónů korun způsobil ve středu odpoledne pětatřicetiletý řidič nákladního auta, který se snažil projet Červenohorským sedlem v Jeseníkách, přestože je momentálně pro dopravu kvůli rekonstrukci vozovky v jeho jižní části uzavřeno. Havaroval a nafta, která z jeho vozidla vytekla, znehodnotila čerstvě položený asfaltový koberec. Pak se navíc snažil z místa ujet.

Řidiče kamiónu se policistům podařilo dopadnout až v Bělé pod Pradědem - Domašově. Foto: Policie ČR
Se zákazem si řidič kamiónu hlavu nelámal, zničil nový asfalt za šest miliónů

„Muž nerespektoval dopravní značení, kterým je označena uzávěra jižní části sedla, a přijel až do míst, kde probíhala pokládka nového povrchu vozovky. Zde se začal otáčet. Při tom narazil do svodidel a pracovního stroje - válce, kterému poškodil dveře a rám,“ řekla Právu ve čtvrtek policejní mluvčí Tereza Neubauerová.

Na nákladním vozidle došlo podle ní při střetu k poškození kabiny, návěsu a palivové nádrže, ze které začala na nový asfalt vytékat nafta.

Šofér ujížděl s dírou v palivové nádrži.

Foto: Policie ČR

„Řidič však na poškození nádrže nedbal a odjel směrem na Jeseník. Policistům se ho podařilo zastavit až v Bělé pod Pradědem - Domašově. Protože při úniku nafty došlo ke znehodnocení čerstvě položeného asfaltového povrchu, je způsobená škoda předběžně vyčíslena na zhruba šest miliónů korun,“ poznamenala policejní mluvčí.

Na místě zasahovali i profesionální hasiči z Jeseníku. „Jen díky včasnému zásahu a přijatým opatřením se nafta nedostala do řeky Bělé,“ sdělila Právu mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková.

Nafta se rozlila na čerstvě položený asfaltový koberec

Foto: Policie ČR

Policie se případem dále zabývá. Nerespektování dopravního značení vyřešili policisté s řidičem na místě v blokovém řízení. „Další jeho jednání šetří jako škodní událost,“ dodala Neubauerová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků