Hlavní obsah
Dechová zkouška ukázala 2,7 promile. Ilustrační foto. Foto: František Kšajt, Právo

S téměř třemi promile usedl za volant a vyrazil na cestu

Bez větších následků naštěstí skončila jízda třiačtyřicetiletého muže ze Vsetína, který v pondělí večer usedl za volant a měl téměř tři promile alkoholu v dechu. Strážníci jej díky všímavým lidem zadrželi a předali státní polici. Nezodpovědnému řidiči hrozí vězení.

Dechová zkouška ukázala 2,7 promile. Ilustrační foto. Foto: František Kšajt, Právo
S téměř třemi promile usedl za volant a vyrazil na cestu

Na zběsilou jízdu zjevně podnapilého muže upozornil strážníky jeden z kolemjedoucích řidičů.

„Obdrželi jsme informaci, že v ulicích města se pohybuje řidič, který je podle způsobu jízdy pravděpodobně pod vlivem alkoholu a že zastavil v Nádražní ulici,“ informoval zástupce ředitele městské policie Libor Vráblík.

Strážníci okamžitě vyrazili na místo a vyzvali řidiče k orientační dechové zkoušce. „Ta přítomnost alkoholu potvrdila. Bylo mu naměřeno 2,7 promile v dechu,“ pokračoval Vráblík.

Muž byl proto předán státní policii. „Byl obviněn z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ uvedla vsetínská policejní mluvčí Ludmila Brousilová. Řidiči tak hrozí až jeden rok za mřížemi.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků