Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

Rychlík narazil do spadlého vedení, koridor na Moravu byl neprůjezdný

Hlavní železniční koridor z Prahy na Moravu byl v úterý odpoledne několik hodin uzavřen. Mezi Kostěnicemi a Pardubicemi spadlo trakční vedení, do něhož najel odpolední rychlík mířící z Prahy do Žiliny. Před půl osmou byl obnoven provoz po jedné koleji. Vlaky nabíraly zpoždění v řádu desítek minut a musely být odkláněny.

Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky
Rychlík narazil do spadlého vedení, koridor na Moravu byl neprůjezdný

Vlaky z Prahy například objížděly hlavní tah přes Hradec Králové a Nymburk, řekla za České dráhy Kateřina Šubová.

Podle ní se zpoždění kvůli odklonu z původní trati týkalo asi čtyř desítek spojů. Největší měl mít rychlík mířící z Maďarska do Německa - asi 160 minut. Škoda byla podle mluvčího Drážní inspekce Martina Drápala odhadnuta na 500 000 korun.

Podobná nehoda se na koridoru stala i v sobotu. U Ústí nad Orlicí spadlo trakční vedení, do něhož vzápětí najel vlak Eurocity. Nehoda se obešla bez zranění, provoz byl asi na půl hodiny zcela zastaven, pak se podařilo zprůjezdnit jednu kolej.

"Je to poměrně běžná událost, otázka je, jak často by se na koridoru měla stávat," dodal Drápal. Podle něj může být příčinou technická závada trakčního vedení, lokomotivy nebo chyba strojvedoucího, který v určitých úsecích musí stáhnout sběrač, aby vedení nepoškodil.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků