Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Michael Polák, Právo

Rychlé řidiče policisté nestopli, ale pokuty je neminou

Řidiči aut i motorkáři se mýlí, když se spoléhají, že policisté v době nouzového stavu zcela vzdali dohled nad dodržováním pravidel na silnicích. I když šoféři překročili rychlost a žádná hlídka je nezastavila, neznamená to, že unikli postihu.

Ilustrační foto Foto: Michael Polák, Právo
Rychlé řidiče policisté nestopli, ale pokuty je neminou

„Ve Zlínském kraji dopravní policisté i přes nouzový stav v zemi stále kontrolují dodržování pravidel silničního provozu. Od pátku do neděle zjistili v regionu přes padesát řidičů, kteří překročili povolenou rychlost jak v obci, tak mimo obec. Ve většině případů řidiče nezastavovali a přestupky oznámí správnímu orgánu. Z uvedeného počtu zjištěných přestupků se v šesti případech jednalo o překročení rychlosti u motocyklistů,“ informovala v pondělí mluvčí krajských policistů Lenka Javorková.

169 mimo obec, 90 v městečku

Nejvyšší rychlost mimo obec naměřili policisté v pátek nad ránem na silnici u Kunovic na Uherskohradišťsku, kde jel řidič rychlostí 169 km/h. Nejvyšší překročení v obci zjistili vsetínští dopravní policisté v sobotu o půl páté odpoledne v Novém Hrozenkově. Řidiči v toyotě tam naměřili rychlost 90 km/h. Oběma hrozí ve správním řízení stejná sankce.

Pokud řidič překročí rychlost v obci o 40 km/h a více nebo mimo obec o 50km/h a více hrozí mu ve správním řízení pokuta ve výši 5 až 10 tisíc korun a zákaz řízení na šest měsíců až jeden rok.

„Kontroly zaměřené na dodržování pravidel silničního provozu budou ve Zlínském kraji nadále pokračovat,“ řekla Javorková.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků