Hlavní obsah

Rozlícený řidič neunesl srážku a zmlátil důchodce

V šoku zůstali v pondělí v podvečer všichni, kdo viděli, jak dramatické obrátky nabrala nevinná strážka dvou aut v Praze 6. Když modrá fabia ťukla do velkého renaultu, jeho řidič neudržel nervy na uzdě a jako smyslu zbavený se vrhl na muže za jejím volantem. Vůbec mu nevadilo, že jeho šedivé vlasy svědčily o pokročilém věku.

Rozlícený řidič neunesl srážku a zmlátil důchodce

"Samotnou nehodu jsem neviděla, ale podle mě nešlo o nic vážného, jen o škrábnutí. Postřehla jsem až okamžik, kdy starý pán se svým vozem zastavil u přechodu. Dojelo ho jiné auto, jehož řidič vystoupil, pána vytáhl od volantu a na ulici ho zbil. Roztrhal mu košili a zranil ruku až do krve. Agresívní řidič mu navíc vzal klíče od auta a nechtěl mu je vrátit," sdělila Právu očitá svědkyně, která si přála zůstat v anonymitě.

Celý incident na třídě Jugoslávských partyzánů přímo před pizzerií Gosetto sledovalo několik dělníků, kteří tu pracovali ve výkopu. "Uslyšel jsem ránu, jen¨lehké ťuknutí, tak jsem se ohlédl a během chvilky vystoupil chlap z většího auta, které bylo na hlavní. Okamžitě přišel k modré fabii, ze které náslilím vytáhl staříka, až na tom starém pánovi roztrhal košili," popsal jeden z dělníků.

"Vrhl se na něj jak zběsilý. Chlap byl plný síly, ten druhý slabý hubený děda. Strhlo se to tak rychle, že jsme ani nestačili zasáhnout," dodal druhý.

Na místo brzy po incidentu dorazila policie. Zatímco násilník skončil na služebně, jeho oběť v záchrance. Ještě předtím popsal napadený muž policistům událost, která jím zjevně otřásla. "Nechci to nijak rozmazávat," řekl pak Právu s tím, že všechno ví policie.

Záchranka mířila nejdřív jinam

Záchranka přijela na místo zhruba po půlhodině. "Poslali nás totiž původně na špatnou adresu," řekla Právu mluvčí pražské záchranky Simona Cigánková a potvrdila, že napadený muž je ročník narození 1928. "Muž byl odvezen do střešovické nemocnice s úrazem ruky," upřesnila. Podle svědků k úrazu přišel až při šarvátce.

Podle dotázaných psychologů je podobné nepřiměřené chování ventilem z vlastních problémů.

"Když je člověk unavený, přetažený a dostane se do stresové situace, je větší pravděpodobnost, že se projeví agresivně," řekl Právu klinický psycholog a soudní znalec Karel Humhal.

Také psychoterapeutka Ivana Hořicová si vysvětluje toto chování tak, že člověk projevuje nahromaděný stres. "Tempo, kterému jsme v dnešní době každodenně vystaveni, způsobuje, že jsme předráždění. Po člověku se chce mnoho věcí, které nemůže zvládnout. Žije v neustálém napětí a strachu. Proto ve vypjaté situaci zareaguje neadekvátně," uvedla.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků