Hlavní obsah
Rotvajler bránil ženu před napadením Foto: Záchranná a odchytová služba pro zvířata

Rotvajler na Sokolovsku bránil ženu před napadením, muž ho ubodal

V nemocnici skončila žena po ostré hádce s partnerem v bytě v Kraslicích na Sokolovsku. Při konfliktu bránil ženu pes, kterého muž zneškodnil nožem. Podle policie šlo o krajní nouzi.

Rotvajler bránil ženu před napadením Foto: Záchranná a odchytová služba pro zvířata
Rotvajler na Sokolovsku bránil ženu před napadením, muž ho ubodal

Incident mezi mužem (ročník 1989) a ženou (ročník 1987) se odehrál v pátek večer. Podle mluvčí policie Soni Podlahové došlo mezi nimi k hádce, při které muž ženu napadl. Pes plemene rotvajler ženu bránil. „Muž se musel bránit,” sdělila Novinkám mluvčí s tím, že muž zranil psa nožem.

Žena skončila po napadení agresorem v nemocnici. Rotvajlera přepravila odchytová služba za pomoci policie na veterinu v Karlových Varech.

„Byli jsme přesvědčeni, že to pejsek zvládne, bohužel nestalo se tak a v ranních hodinách svůj boj o život vzdal,” napsal v sobotu na Facebooku Petr Prokeš z karlovarské záchranné a odchytové služby, který zraněnému zvířeti poskytoval první pomoc.

Zvíře utrpělo několik bodných zranění

Foto: Záchranná a odchytová služba pro zvířata

Policie případ vyšetřuje podle mluvčí jako ublížení na zdraví. Kdo byl majitelem psa, policisté neupřesnili. Co se týče jeho usmrcení, muž podle kriminalistů jednal v krajní nouzi, nedopustil se tedy ničeho v trestněprávní rovině.

Podle paragrafů není čin trestný tehdy, pokud někdo „odvrací nebezpečí přímo hrozící zájmu chráněnému trestním zákonem”.

Záchranář zvířat Petr Prokeš Novinkám sdělil, že na základě svědectví a dalších důkazů zvažuje další právní kroky v případu a rovněž provedení pitvy zvířete, nesouhlasí totiž s kvalifikací o krajní nouzi.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků