Hlavní obsah
Auto, ve kterém rodina zřejmě přežívá. Foto: MP Plzeň

Rodina přežívá v autě, děti si může vzít sociálka

Kontrola strážníků v pátek neudělala radost čtyřčlenné rodině, která zřejmě z nedostatku financí přežívá v autě. Dvě děti totiž rodičům nyní může z péče odebrat sociálka.

Auto, ve kterém rodina zřejmě přežívá. Foto: MP Plzeň
Rodina přežívá v autě, děti si může vzít sociálka

Auta si v areálu bývalého plzeňského výstaviště strážníci všimli v úterý. „Seděl v něm 32letý muž se dvěma dětmi, kolem byly pytle s osobními věcmi, opodál pak gril s kuchyňskými potřebami,“ řekla Právu mluvčí městské policie Jana Pužmanová.

Otec strážníkům sdělil, že na místě s manželkou a dětmi přespávají, přičemž během dvou dnů z Plzně odjíždí. Nepořádek, který se okolo auta nacházel, muž přislíbil uklidit.

Svým slibům ale nedostál, v pátek totiž městští policisté auto v areálu uviděli znovu.

„Vzhledem k podezření, že tu i nadále přespávají v autě a nejsou schopni zajistit péči svým nezletilým dětem, přivolali strážníci na místo pracovnici Orgánu sociálně-právní ochrany dětí,“ dodala Pužmanová s tím, že případ je v šetření. Děti strážci zákona převezli ke kontrole do nemocnice na Doubravce.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků