Hlavní obsah
Soud v případu utonulých dětí Foto: Právo

Rodiče chlapců utonulých na Lhotě jsou vinni, potrestáni nebudou

Rodiče chlapců, kteří v srpnu 2018 utonuli v jezeře Lhota u Prahy, jsou vinni usmrcením z nedbalosti. V pondělí o tom znovu rozhodl okresní soud v Mělníku. Trest ale nedostanou, obžalovaní projevili svou lítost a fakticky se doznali ke své vině.

Soud v případu utonulých dětí Foto: Právo
Rodiče chlapců utonulých na Lhotě jsou vinni, potrestáni nebudou

Stejný senát loni v květnu stíhání rodičů zastavil. Státní zástupkyně Dana Čechová ale podala proti rozhodnutí stížnost, požadovala podmíněný trest na spodní hranici. Případem se tak zabýval krajský soud, který případ vrátil do Mělníka. Podle serveru iDnes.cz, který o rozhodnutí okresního soudu v pondělí informoval, i proto, že obžalovaní k soudu tehdy nepřišli.

„Soud uzavřel, že zanechání dvou dětí, neplavců, v blízkosti vodní plochy bez dozoru, je zásadním porušením rodičovské odpovědnosti,“ uvedla v pondělí podle serveru předsedkyně senátu Markéta Martincová.

Dva vietnamští chlapci se na přírodním koupališti utopili 2. srpna 2018. Ve vodě je našli potápěči asi po dvou hodinách od nahlášení, že zmizeli. Případ vyvolal velkou pozornost, neboť podle některých médií personál areálu otálel s pomocí rodičům, kteří děti hledali, matkám dětí prý nikdo nevěnoval pozornost. Ředitel areálu Robert Nedvěd to tehdy odmítl.

Soud loni uvedl, že největším trestem pro rodiče je úmrtí dětí. Podle znaleckých posudků bylo bezprostřední příčinou smrti udušení z utopení. Oba chlapci byli podle posudku zdraví. Státní zástupkyně obžalované vinila z usmrcení z nedbalosti, podle ní zanedbali rodičovskou odpovědnost.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků