Hlavní obsah
 

Řidiči objížděli kolonu na D1 po louce

Komplikovaná situace nastala v úterý na opravované dálnici D1 v úseku mezi 76. a 86. kilometrem ve směru na Prahu. Ráno byla v těchto místech doprava svedena do jednoho pruhu, v odpoledních hodinách navíc situaci ještě zhoršilo nepojízdné nákladního auto. Někteří řidiči tak problémový úsek podle České televize raději objeli po přilehlé louce.

 
Řidiči objížděli kolonu na D1 po louce

Asi desetikilometrová kolona aut se odpoledne vytvořila od 81. kilometru dálnice D1 směrem na Prahu. V místě, kde je kvůli opravám doprava od rána stažena do jednoho jízdního pruhu, se před 16:00 porouchalo nákladní auto.

Kolem nepojízdného auta byl vyznačen provizorní průjezd. Jak uvedla Česká televize, někteří řidiči dokonce problémový úsek raději objížděli po trávě a vraceli se zpět.

Havarované vozidlo začala kolem 17. hodiny z dálnice odstraňovat odtahová služba. Fronta aut se ale vzhledem k zúžení rozjížděla jen velmi pomalu, před osmou hodinou večer sahala od 85. po 94. kilometr. Server dopravních informací odhaduje, že situace se stabilizuje až kolem půl desáté.

Doprava na 81. kilometru je svedena do jednoho pruhu, kolony tam byly ještě v půl osmé večer.

Foto: ŘSD

Kvůli opravám vozovky bude doprava v místě vedena jedním jízdním pruhem až do čtvrtka.

Související téma

Policisté uzavřeli 26. září v 18 hodin dálnice D1 mezi exity 196 a 203. Dálnice by měla po dobu návštěvy papeže v Brně sloužit jako parkoviště.

Foto: Miroslav Homola, Právo


 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků