Hlavní obsah

Řidiči na D1 si kvůli zúžení krátí cestu přes pole

Řidiči na hlavní silniční tepně České republiky mají nový způsob, jak se vyhnout koloně aut. Na 134. kilometru, kde se opravuje vozovka a provoz je sveden jen na jednu stranu dálnice, si zkracují cestu přes pole.

Řidiči na D1 si kvůli zúžení krátí cestu přes pole

Provoz ve směru na Brno je veden v odstavném pruhu a před místem se tvoří dlouhé kolony. Mnozí v nich nechtějí stát a raději sjedou přes pole na blízkou silnici, přes niž místo objedou a zpět se vrátí na sjezdu na 141. kilometru. V místě, kde opouštějí dálnici jsou vyježděné koleje.

“Nebezpečné to určitě je a hlavně je to zakázané, protože pravidla silničního provozu zakazují najíždět a sjíždět z dálnice na jiném místě, než na místě k tomu určeném," řekl dopravní expert Stanislav Huml.

"Jela jsem tamtudy v pátek v noci, provoz byl velký a zhruba uprostřed kolony stál člověk v zelené vestě a provoz z dálnice na pole odkláněl, každý se zastavil a rozmýšlel si, jestli dál stát v koloně nebo pokračovat po svahu dolů přes pole. Byla tma, nebylo tam pořádně vidět a provoz se tím víc brzdil, jak se každý rozmýšlel," řekla Novinkám jedna z řidiček.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků