Hlavní obsah
 

Řidiči kolem Prahy bourali, zaskočila je ledovka a mlha

Několik dopravních nehod v pátek ráno řešili středočeští hasiči kvůli ledovce a husté mlze. Většinou se jednalo o drobné kolize, které se obešly bez vážných zranění. Nehoda se stala například u Chýně v okrese Praze-západ, kde skončilo auto v příkopu.

 
Řidiči kolem Prahy bourali, zaskočila je ledovka a mlha

Silnice byly po ránu kluzké, teploty klesaly lehce pod nulu a vyskytovala se hustá mlha, která výrazně snižovala viditelnost.

„Došlo k několika nehodám napříč krajem,“ sdělila mluvčí hasičů Tereza Fliegerová. Většinou se jednalo o sklouznutí vozidel ze silnice kvůli ledovce, řidiči často skončili ve škarpách, nejednalo se podle mluvčí o vážné nehody.

Hasiči zasahovali celkem u dvanácti nehod spojených s ledovkou. „Nejvíce událostí evidujeme na Kladensku, Praze-západ a Nymbursku. Zvýšený počet událostí je hlavně v místech, kde je mlha a namrzlá vozovka,” sdělili hasiči na Twitteru.

U obce Chýně na Praze-západ skončilo osobní auto v příkopu, silničáři pak okolí sypali štěrkem, aby silnice neklouzala.

Do problémů na ledovce se dostal také například městský autobus v Chrášťanech na kruhovém objezdu. Ředitelství silnic a dálnic nabádá řidiče ke zvýšené opatrnosti při průjezdu touto lokalitou právě kvůli ledovce.

Nehoda se stala také v Praze na silnici z Dolních Břežan směrem na Zlatníky. „Jedna osoba skončila v péči zdravotnické záchranné služby. Hasiči provedli protipožární opatření a zasypali uniklé provozní kapaliny,“ sdělili hasiči na Twitteru.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků