Hlavní obsah
 

Řidič zboural kamionem benzinku na Prostějovsku

Jízdu v opilosti nezvládl 57letý řidič kamionu ze zahraničí u obce Žešov na Prostějovsku, kde vjel na benzinovou stanici. Návěsem vrazil do sloupu a dvou stojanů. Muž po nehodě nadýchal alkohol, policie mu nakonec vzala řidičák i auto.

 
Řidič zboural kamionem benzinku na Prostějovsku

Cizinec, jehož národnost policie neupřesnila, vjel na benzinku v pondělí kolem 17:30. „Z dosud přesně nezjištěných příčin nezvládl řízení a levou zadní částí návěsu narazil do betonového sloupu a dvou výdejních stojanů pohonných hmot,“ sdělil v úterý mluvčí policie František Kořínek.

Škoda byla zatím vyčíslena na nejméně milion korun, incident se obešel bez zranění. „Odborné dechové zkoušce nebyl řidič schopen se podrobit a odběr biologického materiálu opakovaně odmítl. Známky ovlivnění alkoholem však vykazoval, což potvrdila i orientační dechová zkouška. Proto na místě přišel o řidičský průkaz,“ upřesnil mluvčí.

Nehoda kamionu v Žešově na Prostějovsku

Foto: Policie ČR

„Protože se jednalo o cizince a hrozilo nebezpečí, že by se řešení situace vyhýbal, byla stanovena kauce ve výši 30 tisíc korun. Protože řidič neměl prostředky k zaplacení kauce, zajistili policisté na místě jeho vozidlo,“ dodal Kořínek s tím, že přesné příčiny nehody policie vyšetřuje.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků