Hlavní obsah

Řidič u Hostivice neubrzdil auto před přejezdem a vjel pod vlak

Přímo před rozjetý vlak vjel v sobotu u Hostivice v okrese Praze západ řidič osobního vozu. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění. Jak řidič na místě uvedl, silnice byla kluzká, a ačkoliv intenzivně brzdil, auto pokračovalo dále na železniční přejezd.

Řidič u Hostivice neubrzdil auto před přejezdem a vjel pod vlak

Ke střetu došlo na železničním přejezdu na silnici mezi částí Hostivice Břve a obcí Hájkem, který je chráněn výstražnými kříži a dopravním značením.

Řidič na místě uvedl, že zasněžená silnice byla kluzká, a když začal brzdit, auto smykem dojelo až na přejezd, ke kterému zrovna přijížděl vlak. Auto skončilo po střetu odhozené v příkopu u silnice. Vlak zastavil o několik desítek metrů dále. Ani 12 lidí ve vlaku, ani řidič osobního vozu, neutrpěli při nehodě zranění.

Hasiči pomohli s evakuací cestujících z vlaku. Některým maminkám pomohli s kočárky. U havarovaného auta, které je na LPG, byl po nehodě cítit plyn. K jeho úniku ale podle hasičů nedošlo.

Okolnosti nehody vyšetřuje policie. Provoz na silnici řídili kyvadlově hasiči se strážníky městské policie.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků