Hlavní obsah
Spolujezdkyně čekala na pomoc na střeše auta. Foto: HZS Moravskoslezského kraje

Řidič suzuki si krátil cestu přes brod, auto rotovalo v rozvodněné Morávce

Nebezpečný manévr řidiče, který si na Frýdecko-Místecku krátil cestu přes brod řeky Morávky, skončil náročným zásahem záchranářů. Vozidlo strhla voda z právě vypouštěné přehrady. Řidič se dokázal dostat na břeh, spolujezdkyně a pes čekali na záchranu na střeše a uvnitř vozidla.

Spolujezdkyně čekala na pomoc na střeše auta. Foto: HZS Moravskoslezského kraje
Řidič suzuki si krátil cestu přes brod, auto rotovalo v rozvodněné Morávce

Řidič vjel na brod v pondělí v podvečer u Raškovic na hranici s obcí Vyšní Lhoty v okrese Frýdek-Místek. „Z nepochopitelných důvodů si chtěl řidič automobilu Suzuki Ignis zkrátit cestu domů,” sdělil v úterý mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Korytem řeky se ale začala hnát voda z nedaleké přehrady Morávka, kterou vodohospodáři právě upouštěli po vydatných deštích. Proud auto strhl a začal ho unášet.

„Muži středního věku se podařilo dostat na břeh, žena středního věku ale zůstala uvnitř. Velkým štěstím pro ni a malého pejska s ní bylo, že se vodou vláčený automobil pouze otáčel kolem svislé osy, ale neobrátil se na střechu,” popsal dramatické okamžiky mluvčí s tím, že se auto zastavilo po 200 metrech o skrytou kamennou hrázku.

Na místě zasahovaly čtyři hasičské jednotky vybavené čluny.

Foto: HZS Moravskoslezského kraje

Na místě zasahovaly postupně čtyři hasičské jednotky vybavené záchrannými čluny. „Ženu se podařilo bezpečně převézt ze střechy auta až na břeh, vyvázla stejně jako muž bez zranění. Poté hasiči vytáhli z vnitřku auta malého vystrašeného pejska,” upřesnil Kůdela.

Silný proud ale nedovolil vytažení auta, hasiči ho proto zajistili lany a vyprostili po opadnutí vody v úterý dopoledne pomocí obojživelného pásového transportéru.

Auto se podařilo dostat na břeh pomocí transportéru.

Foto: HZS Moravskoslezského kraje

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků