Hlavní obsah
 

Řidič s pervitinem v autě i v krvi se snažil ujet policii na Břeclavsku

Známou firmu za volantem osobního vozu zaregistrovali v pátek minulého týdne policisté z obvodního oddělení v Hustopečích na Břeclavsku. Řidič před nimi ujížděl, nakonec ještě utíkal. Po zadržení se ukázalo, že měl pozitivní test na marihuanu a pervitin, který policie rovněž našla v autě vedle plynové pistole.

 
Řidič s pervitinem v autě i v krvi se snažil ujet policii na Břeclavsku

O případu informoval v pátek policejní mluvčí Pavel Šváb, podle něj policejní hlídka prokázala dobrý postřeh a osobní znalost, když si v ulicích města všimla za volantem osobního vozu Audi muže, který řídil i přes zákaz řízení.

„Podle očekávání řidič ignoroval znamení k zastavení a pokusil se policistům ujet. Zajel do boční ulice, zastavil a sprintoval pryč. Po několika vteřinách ho jeden z policistů dostihl a zadržel,“ uvedl mluvčí.

Prověření potvrdilo, že muž má do července vyslovený zákaz řízení. Po pozitivním testu na drogy přiznal požití pervitinu a marihuany před jízdou. „Ve vozidle jsme objevili také 50 gramů bílé krystalické látky, u které orientační test také detekoval pervitin,“ dodal mluvčí.

Policisté prověřují i věci ze zavazadlového prostoru vozu, kde bylo několik nádob. Našli rovněž plynovou pistoli.

Pětačtyřicetiletý řidič se bude zodpovídat z maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, ohrožení pod vlivem návykové látky a přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu.

Problémy neminou ani spolujezdkyni. Ta přiznala, že svěřila řízení vozu osobě, u které věděla, že řídit nesmí. Je podezřelá z účasti na maření výkonu úředního rozhodnutí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků