Hlavní obsah

Řidič nadýchal smrtelných 6,21 promile alkoholu

Česko zaznamenalo dalšího opilce rekordmana. Řidič z Jičínska, jemuž policisté ve středu okolo druhé hodiny ráno naměřili pro běžného člověka takřka smrtelných 6,21 promile, zůstal o půldruhého promile za nechvalně proslulým 42letým Milanem Čurdou z Tuháně na Semilsku.

Řidič nadýchal smrtelných 6,21 promile alkoholu

"Krevní zkoušku řidič odmítl. Vycházíme z údajů naměřených přístrojem Drägr, který byl v pořádku. Něco podobného jsme tady léta neměli. Určitě jde jednu z nejvyšších, ne-li nejvyšší hodnotu alkoholu, kterou jsme na Jičínsku zaznamenali," konstatovala mluvčí jičínské policie Hana Klečalová.

Jízda 24letého šoféra BMW se kousek před obcí Valdice u Jičína neobešla bez koncovky v podobě havárie. Hazardér dostal kvůli nepřiměřené rychlosti na zledovatělé vozovce smyk, načež zrušil plot rodinného domku a poškodil plynovou přípojku.

Rekordmanů je více

"Naštěstí nedošlo k úniku plynu. Řidiče, který způsobil škodu za zhruba 30 tisíc korun, čeká správní řízení s možností pokuty od 25 do 50 tisíc korun a dvouletého zákazu řízení motorových vozidel. Okolnosti případu nadále prověřujeme," upřesnila Klečalová.

Rekordman z Jičínka nepatří narozdíl od recidivisty Čurdy, jenž sedl notně opilý za volant několikrát, mezi policii známé firmy. "Nevím, že by se někdy něčeho podobného dopustil," podotkla Klečalová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků